Son sanayi devrimi, Endüstri 4.0 ve hızla gelişen internet tabanlı teknolojiler, maliyetleri azaltıp endüstriyel ve kurumsal verimliliği artırırken, siber güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor.

BİTEKSAM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ STRATEJİ ARAŞTIRMA VE SAVUNMA SANAYİİ MERKEZİ LTD. ŞTİ. 2002 yılından beri bilişim altyapısı ve güvenlik alanlarında uzmanlaşmış kadrosu ve farkındalık yaratan servis ve ürünleri ile sektöre hizmet etmektedir. Ana hizmet alanlarımız, gelişmiş siber güvenlik servisleri ve ürünleri, denetim, danışmanlık, adli bilişim, ve eğitim alanlarından ibarettir.

BİTEKSAM, merkezi Moskova’da bulunan ve 2003 yılında kurulan Siber Güvenlik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Group-IB’nin Türkiye'deki tek güvenilir ortağıdır. Group-IB, veri koruma, adli bilişim, tehdit istihbaratı, yüksek derecede gelişmiş yazılım donanım çözümleri ile dünyaca ünlü birçok kuruma hizmet etmektedir. Group-IB, Gartner tarafından, güçlü siber güvenlik odaklı ve Avrupa bölgesinde yüksek teknoloji kullanan suç örgütlerinin teknik bilgileri ve lokasyonlarını Europol ve Interpol ile paylaşan, bu yüzden Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından tavsiye edilen bir tehdit istihbarat sağlayıcısı olarak tanınır.

Biteksam iş ortaklarıyla beraber ülkemize yönelik iç ve dış siber tehditleri bertaraf etmek, ve farkındalık yaratan hizmet ve çözümleriyle kurumsal şirketlere hizmet etmektedir.