Roksit DNS Firewall

Roksit, DNS trafiğini inceleyip analiz eder ve sınıflandırır. DNS trafiği üzerinde yapılan analizler sonucunda Malware - C&C Botnet - Ransomware - Phishing vb. zararlı ağ trafiğini tespit ederek istenmeyen trafiği engeller. Bu sayede etkin bir koruma sağlar. Roksit, Yapay Zeka tekniklerinin kullanıldığı yüksek başarılı gelişmiş sınıflandırma mekanizması ile kapsamlı bir domain kategorizasyonu veri tabanına sahiptir.

Pro-Dinamik / Güncel domain kategori veritabanı sayesinde;Kuruluş ağınızdaki tüm cihazlara (Misafir Ağ, Tablet PC, Telefon, Televizyon, Akıllı Buzdolabı vb.) gelişmiş siber koruma sağlar.Zararlı yazılımların oluşturduğu kötü amaçlı ağ trafiğini engeller.

Pozitif güvenlik modeli yaklaşımı ile, veritabanında bulunmayan veya sınıflandırılmamış herhangi bir domain adresine erişimi engelleyerek etkin bir koruma sağlar. Kötü niyetli bir e-posta bağlantısına erişmeye çalışan masum kullanıcıyı korur.

Neden DNS Firewall?

Roksit DNS Firewall, yalnızca bir SIEM ürününe entegre olan veya güncel tehditleri bildiren diğer güvenlik ürünlerinin aksine, yeni nesil güvenlik duvarınızı, IDS/IPS inizi, web filtreleme cihazınızı veya uç nokta güvenliğinizi atlatan zararlı yazılım trafiğini engeller. DNS görünürlüğü sağlayarak, internet trafiğinizdeki zararlı aktivitelerin önüne geçer. İlk adımda güvenlik sağlar. Gerçek zamanlı raporlaması ile hızlı ve esnek raporlar sunar.

Uygulama Katmanından Bağımsız Etkili Koruma

DNS protokolü, tüm internet servislerinin kalbi niteliğini taşır. TCP, UDP, SSL veya şifresiz tüm internet trafiği DNS kullanır. İnternet trafiği henüz uygulama katmanında başlamadan OSI L4 seviyesinde kontroller gerçekleştiğinden uygulama katmanındaki farklılılardan etkilenmez ve etkili çözüm sağlar. Örneğin Youtube http/https protokolleri ile video servisi vermekteydi.

AVANTAJLARI

  • %99.9 domain kategorizasyonu başarım oranına sahip olan Roksit DNS Firewall, kullanıcıların internet kullanım konforundan ödün vermeden "pozitif güvenlik modeli" uygulanmasına olanak sağlar.
  • Pozitif Güvenlik Modeli ile sınıflandırılmamışalan adı trafiğinden kaynaklanacak zararların önüne geçilmektedir.
  • Uzak ofis veya yerleşkelerin tüm internet trafiğini merkezi olarak gözlemleyebilir, farklı güvenlik politikaları ile yönetebilirsiniz.
  • İnternet trafiğinizdeki anormal durumları tespit edebilir, uyarı mekanızması ile birlikte hızlı şekilde aksiyon alabilirsiniz.
  • Malware, Ransomware, Botnet, C&C, Phishing, Warez vb. tüm zararlı yazılım trafiğinizi en kolay şekilde engelleyebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Adım 1:

Roksit DNS Firewall kullanmaya başlamak için "management.roksit.com" web adresinden kayıt işlemi gerçekleştirilir. Kayıt işlemi sonrasında güvenlik politikası oluşturulur ve uygulanır. DNS yönlendirilmesi ile kullanılmaya başlanır.

Adım 2:

Kullanıcı internet trafiği(DNS) Roksit' e ulaşır. Domain adresinin kategorisine göre yanıt dönülür.

Adım 3:

Zararlı internet trafiği oluşturulduğunda, güvenlik politikanıza göre Roksit "Engellendi" sayfası dönecektir.

Adım 4:

Tüm internet(DNS) trafiği gerçek zamanlı kayıt edilerek hızlı ve esnek raporlar sunar.