Picus

Picus Breach and Attack Simulation

Sürekli & Gerçek Dünya Verileriyle Beslenen Siber Tehdit Simülasyonu

  • Ek teknoloji gerektirmez
  • Güvenlik ürünlerine veya sürümlerine bağlı değildir
  • Üretim ortamında çalışabilir
  • En karmaşık altyapılarda bile çalışabilir
  • Savunma katmanlarınızdaki zayıflıkları ve kuvvetli alanları gerçek zamanlı olarak tespit eder
  • Modüller: HTTP/HTTPS/Endpoint/Email

Anlık Güvenlik Kontrol Metriği

  • Ölçün: Picus ile yeni ortaya çıkmakta olan tehditler dahil güvenlik etkinliğinizi gerçek zamanlı olarak öğrenebilirsiniz.
  • Kategorize edin: Picus ile güvenlik kaynaklarınızı en çok ihtiyacınız olan alanlara öncelik atayabilirsiniz
  • İzleyin: Picus ile tehditlere karşı direncinizi sürekli ve kesintisiz olarak test edebilirsiniz.
  • Alarmlar: Güvenlik risk seviyenizi yükselten durumlar ortaya çıktığında Picus size alarm gönderecektir.

Güvenlik Durumunuzun Detaylı Analizi

Tek bir güvenlik teknolojisine veya birkaçından oluşan geniş bir güvenlik altyapısına sahip olabilirsiniz. Black-box test yaklaşımımız, altyapıdaki teknoloji topolojisinden bağımsız çalışır. Bu sayede ister tek bir sistemin, ister tüm güvenlik sistemlerinizin güvenliği sağlamadaki toplam etkinliğini test edebilirsiniz.

Endüstri Lideri Sorun Giderme Tavsiyeleri:

Picus'un sorun giderme tavsiyeleri, önünüze güvenlik seviyenizi artırmak için aksiyon alabileceğiniz bir yapılacaklar listesi getirir. Tavsiye edilen adımlar, varolan güvenlik atyapılarına uygun olacak şekilde gösterilir. Uygulaması kolay signature'lar her daim kullanıma hazırdır. Picus aynı zamanda open source bir sorun giderme bilgi tabanı ile varolan güvenlik teknolojilerinizi besler.

Esnek Konumlandırma & Kolay Kurulum ile Birkaç Saat İçinde İlk Raporlarınızı Alabilirsiniz

Picus, kolay tasarımı sayesinde birkaç saat içinde kurulup ayarlanabilir, kullanıcılar yalnızca dakikalar içinde sonuç görmeye başlayabilir. Esnek mimarisi sayesinde hem Picus host tabanlı değerlendirmelerle internet vektörleri testleri, hem de on-site kurulumla iç ve çapraz alan vektörlerinizde test yapabilirsiniz. Picus bir sanal uygulama veya yazılım olarak fiziksel veya sanal Linux platformlarda çalışabilir.

PICUS SÜREKLİ GÜVENLİK DOĞRULAMA YAZILIMIYLA "OTOMATİK SİBER TEHDİT SİMÜLASYONU VE GİDERİLMESİ:

Güncel olarak ortaya çıkan tehdit örnekleri sayesinde, Picus yeni tehditlere karşı direncinizi sürekli olarak ölçer, güvenlik önlemlerinizdeki güçlü ve zayıf noktaları gerçek zamanlı olarak tespit ederek güvenlik yatırımlarınızdan maksimum faydayı almanızı sağlar.

Picus Security Labs

Picus Labs yalnızca ortaya çıkan tehditleri tespit etmek ve anlık tepki stratejileri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ofansif ve defansif güvenlik takımları arasındaki açıklığı doldurur. Red Team'ler ortaya çıkan tehditleri analiz edip, sınıflandırıp, doğrularken, Blue Team'ler de güvenlik teknolojilerinin bu tehditlere nasıl tepki verdiklerini görebilir.
Picus Tehdit Veritabanı içerisinde gerçek dünyadan tehdit örnekleri bulunur, ve aralarında aşağıdaki saldırı kategorilerine giren tehditlere daha özel bir yoğunlaşma vardır:
- Zafiyetler
- Malware
- Web application saldırıları
- Veri sızdırma

Üretim Ortamlarında Sıfır-Risk Çalışır

Büyük güvenlik cihazı test uygulamaları, güvenlik cihazlarının stres ve etkinlik testlerini laboratuvar ortamında yapmaya uygun şekildedirler. Picus'un kolayca devreye sokulabilen çözümü ise üretim ortamlarında sorun yaratmadan çalışacak şekilde tasarlanmıştır.