Normshield


NormShield cyber risk skor kartı, kurumların kendi siber risk durumlarını anlamaları veya üçüncü parti ortakların siber riskini eski tip excel dosyalarına ve uzun soru-cevap anketlerine dokunmadan ölçmelerini sağlar. Sigorta kurumları Normshield ile kurumların siber risk durumunu ölçerek, hem kendinizin hem de ortak alt kurumlarınızın siber güvenlk druumunu gerçek zamanlı olarak ölçebilir, makul fiyatlı, hızlı ve daha modern bir şekilde siber güvenlik risklerine karşı önlem alabilirsiniz.

Kendi Risk Seviyenizi Ölçün

Kendinizi siber saldırılara karşı korurken, hacker'ların hakkınızda bildiklerini anlamanızı sağlar. Normshield Cyber Risk Scorecard'larıyla kurumunuzun yöneticileri için aksiyon alınabilir ve anlaması kolay bilgiler alırken, teknik güvenlik personeliniz için de detaylı ve derinlemesine teknik verilere ulaşabilirsiniz.

Üçüncü Parti Risk Seviyenizi Ölçün

İş yapmak için çoğu zaman kritik ve gizli bilgilerimizi ortak kurumlarınızla paylaşmanız gerekbilir. Peki bu ortakların siber güvenlik durumlarını sizin kadar ciddiye aldıklarını nasıl bilebilirsiniz? Ekosisteminiz risk seviyenizi katlayarak artıracaktır, ve bu durumlarda ortak kurumlarınızın ne kadar güvenli olduğunu bilmeniz, işinize yarayacaktır. NormShield Cyber Risk Scorecard'larıyla binlerce ortak kurumun siber risk durumunu dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Siber Sigorta

Siber sigorta sağlayıcıları, bir işyerinin siber risk durumunu bolca soru sorarak ölçmektedirler. NormShield Cyber Risk Scorecard'larıyla, siber sigorta sağlayıcıları diledikleri kurumun siber güvenlik durumunu dakikalar içinde ölçerek daha iyi hizmet ve kapsam sunabilmektedirler.

Rapid Cyber Risk Scorecard

Hızlı. Kurulumsuz. Müdahalesiz.
 • Siber risk skorlarınızı anında öğrenin - Sonuçlar 60 saniyeden kısa zamanda önünüze gelir.
 • Anlık siber risk durumu analizi
 • 10 risk kategorisi ve 250'den fazla kontrol öğesi
 • Kullanıcı arayüzü veya API-tabanlı ve tamamen otomatik
 • Risk skorları siber sigorta, detaylı kurum incelemesi ve potansiyel sağlayıcıları değerlendirmek için kolayca kullanılabilir.
 • Hizmet olarak satılır, büyük kurumlar için hacim lisansları mevcuttur.
 • Comprehensive Cyber Risk Scorecard

  Detaylı. Müdahalesiz. Comprehensive Cyber Risk Scorecard ile detaylı bulgulara erişebilirsiniz.
  • Müdahalesiz, yalnızca domain adı verilerek dışarıdan içeri doğru yapılan taramalar
  • 20 Kategori, 500+ güvenlik kontrol öğesi
  • Detaylı siber risk duruşu analizi için görünürlük
  • Kendinizin ve ortak kurumlarınızın risk seviyesini ölçmek ve yönetmek için birebir.

  Anlık Risk Değerlendirmesi

  Rapid Cyber Risk Scorecard'larıyla herhangi bir kurumun güvenlik durumunu 60 saniye içinde değerlendirebilirsiniz. Kurumlar 100,000'e kadar scorecard üretebilir, bu sayede üretim zincirinin her halkasını bir günden az zamanda değerlendirebilir.

  Teknik Derinlik

  Diğer araçlar, bir kurumun siber güvenlik durumunu değerlendirirken çoğu zaman çok basit detayları inceler (açık portlar gibi). NormShield ise kurumu 20 farklı kategoride değerlendirir ve tüm skorlarını CWE, CVSS, FIPS-199 dereceleri, FISMA olgunluk seviyesi gibi teknik verilerle destekleyerek, aynı zamanda kurumun hedef alınmakta olup olmadığını inceler (Hacktivist paylaşımları gibi kaynaklar)

  Uyumluluk Kontrolü

  NormShield, bulgularını FISMA Cyber Security Framework Alanı ve Olgunluk Seviyesi, NIST 800-37 İşlem adımı içerisinde sınıflandırır. Bu sınıflandırma sayesinde hedef kurumun NIST 800-53, FISMA, ISO 27001, COBIT ve GDPR gibi standartlara uyumluluk seviyelerini ölçebilirsiniz.

  Aktif Tarama Seçeneği

  Diğer scorecard sistemlerinden farklı olarak, NormShield Cyber Risk Scorecard ile aktif tarama yapabilir, penetrasyon verileri dahil otomatik testlerle müşterilerinizin OSINT verilerini doğrulamalarını sağlayabilirsiniz.

  API Entegrasyonu

  NormShield, ileri seviye ihtiyaçları olan müşterileri için bir Restful API veri kaynağı sağlar. API entegrasyonu ile, gelişmiş use case'leri olan kurum ve partnerler için risk ölçüm otomasyonu sağlanabilmektedir.